22 ciekawostki o Module Podzlecania

Ten kot również nie mógł uwierzyć... a jednak! :)

Co warto wiedzieć o Module Podzlecania, czyli dwadzieścia dwie ciekawostki z życia modułu i około modułu – z lekkim przymrużeniem oka. Zapraszamy!

 

1. Był to najdłużej tworzony przez nas moduł. Złożyło się na to wiele czynników, ale finalnie już jest i wypada nam się cieszyć. Na swoją obronę mamy tylko to, że w przypadku specyfiki tego modułu nie mogło być prawa do minimalnej choćby pomyłki!

2. Żeby podkreślić jak długo trwały prace, wystarczy przypomnieć, że pierwsze spotkania prowadziliśmy w starej siedzibie na ul. Racławickiej. Od tego czasu dwóch z nas mieszka poza granicami Polski, a każdemu urosła broda. Wciąż nie wystartowaliśmy w maratonie.

2. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy zrobić właśnie „taki moduł”, pozostawało nam tylko znalezienie odpowiedzi na pytanie „z kim?”. Zanim wystartowaliśmy z pracami, dość często w kontaktach handlowych spotykaliśmy się z pytaniem z serii „czy istnieje możliwość zaciągnięcia produktów z Drukomat.pl?”.

3. Sporo osób powątpiewało… Ciężko się dziwić, długo używaliśmy zwrotu „wkrótce”. Po drodze uzbierało się całkiem duże grono Klientów, którzy nie wierzyli w powodzenie finalizacji modułu. „To chyba nigdy nie powstanie” było jednak mniej używanym zwrotem, niż ten w punkcie powyżej. Uwierzcie nam – to jednak coś więcej niż zjedzenie bułki z bananem!

4.W ogóle środowisko poligraficzne wydaje nam się zbyt pesymistycznie nastawione do świata… :]

4. Statystycznie wypiliśmy przy tym projekcie 10% spożywanej rocznie w Polsce kawy. Z papierosami walczyliśmy – wciąż planujemy start w maratonie. Niektórzy z nas potrafią obsłużyć moduł z zamkniętymi oczami.

5. Na dzień dzisiejszy z „drukomatowego” preflightu w Module Podzlecania korzystać możesz zarówno Ty jako administrator (czyli ten, który zarządza i pracuje na sklepie), jak i Twój Klient (czyli ten, który składa zamówienie). Żeby tak się stało musisz mieć włączony moduł Preflight. Jeśli nie włączysz modułu Preflight to preflight Drukomat.pl występuje „tylko” w Panelu Administracyjnym.

6. Tak, dobrze zrozumiałeś punkt powyżej. Przyjmijmy taki scenariusz: na swoim sklepie rozliczasz się z Klientami tylko za pomocą płatności online (czyli klient płaci przez bramki płatnicze i składa zamówienie), masz włączony moduł preflight w iwarePRINT (Twój klient sam sprawdza poprawność swoich plików), dodatkowo masz ustawione płatności terminowe przy współpracy z Drukomat.pl (a zawsze są, nie rozliczasz się więc od zamówień, tylko terminowo), jednocześnie masz włączone automatyczne podzlecanie produktu do Drukomat.pl (czyli system przekaże zamówienie do Drukomat.pl za Ciebie) – wtedy nie robisz już NIC, a zamówienie i tak zostaje zrealizowane i dostarczone do Twojego klienta.

7. Tak, możesz jechać na wakacje, a zamówienie i tak zostanie zrealizowane, wydrukowane i wysłane w Twoim imieniu!

8. Tak, na przesyłce będą dane tylko Twoje i Twojego Klienta.

9. Nie, nie będzie żadnej pomyłki w tym zakresie. Fajnie, co?

10. Możesz wykluczyć nakłady z produktów Drukomat.pl, które Cię nie interesują. Tak samo możesz wykluczyć nakłady z innych systemów i innych produktów z którymi współpracujesz. Chcesz niskie nakłady drukować u siebie, a wysokie gdzie indziej? Moduł Ci to umożliwi.

11. Jeśli Udostępniasz produkt, to udostępniasz wszystkie parametry i nakłady swojego produktu. To druga strona decyduje za co grzecznie podziękuje. Tak, Drukomat.pl to wie. Sami również optowali za takim rozwiązaniem!

12. Drukomat.pl ma DWA serwisy w Module Podzlecania. Jeden testowy – gdzie sprawdzisz zaciąganie produktów, działanie preflightu, jak również przekazywanie na testową produkcję. Nic tutaj finalnie nie wydrukujesz, za nic nie zapłacisz, ale sprawdzisz mechanizm działania. No i drugi, produkcyjny – to ten, który podłączasz finalnie w momencie wystartowania ze współpracą (po nawiązaniu relacji z Drukomat.pl). Tutaj już przekazujesz i drukujesz wszystko w środowisku produkcyjnym Drukomat.pl. Jeśli zgłosisz chęć podzlecania produktu do serwisu produkcyjnego, to Drukomat.pl skontaktuje się z Tobą pierwszy. Tak, będzie miał do Ciebie kontakt!

13. Produkcyjny system nazywa się dmtproductsimport, testowy to testdmtproductsimport.

14. Nie, nie angażowaliśmy do współpracy przy tym module copywriterów. Nie wykluczamy, że mógł to być błąd.

15. Piętnasty punkt poświęcimy na przypomnienie, że UDOSTĘPNIAĆ jak i PODZLECAĆ należy każdy produkt z osobna.

16. Moduł Podzlecania to nie tylko integracja z Drukomat.pl. Jest już kilka innych drukarni, które udostępnia swoje produkty, a będzie ich zapewne jeszcze więcej!

17. W założeniu widzimy Moduł Podzlecania jako dużą platformę wymiany współpracy między agencjami a drukarniami. Ten „proceder” i tak ma już miejsce, doczekał się nawet swoich definicji – outsourcing, dropshipping itp. My po prostu automatyzujemy te procesy i robimy to DOBRZE.

18. Tak, planujemy otworzyć osobną stronę WWW, gdzie będzie można zobaczyć jakie drukarnie i jakie agencje Udostępniają swoje produkty. Dajcie im tylko skończyć okres testowy! :)

19. Nie, nie zamierzamy robić drugiego Ceneo.

20. Tak, wierzymy głęboko, że to będzie prawdziwa rewolucja na rynku poligraficznym!

21. Tak, jesteśmy po raz kolejny pierwsi i nie zawahamy się o tym głośno mówić i pisać.

22. Nie, konkurencja nam jednak nie kibicowała… :]

Jeśli chcesz zgłębić ten temat szerzej, to możesz o nim przeczytać np. TUTAJ, TUTAJ, o i TUTAJ też!

O autorze
Łukasz Głośny

Głośny Łukasz – odpowiedzialny za całościową sprzedaż w iwarePRINT.
Wcześniejsze aktywności zawodowe to przede wszystkim działania sprzedażowe, marketing, organizacja wydarzeń. Z IWARE związany od 2014 r.

Podziel się wpisem:

KOMENTARZE

komentarzy