Lepsza karta technologiczna – garść przydatnych kodów

karta technologiczna w drukarni
Organizacja pracy w drukarni to jedno z kluczowych zadań systemu web-to-print. Porządek na produkcji najłatwiej osiągnąć korzystając ze statusów produkcyjnych i karty technologicznej.
Zadaniem karty technologicznej najczęściej jest wędrowanie wraz ze zleceniem po kolejnych etapach produkcji. Pracownicy zawsze wiedzą co jest jeszcze do zrobienia i dzięki temu łatwiej im uniknąć kosztownych pomyłek.

Posiadanie modułu produkcji nie jest niezbędne do korzystania z dobrodziejstw karty technologicznej, lecz dzięki organizacji pracy za pomocą statusów produkcyjnych życie pracowników staje się łatwiejsze, a ich praca wydajniejsza.

Szablon karty technologicznej stworzony jest w oparciu o HTML, więc jego dostosowanie do własnych potrzeb jest stosunkowo proste. Zebrałem najprzydatniejsze tagi, które pozwalają wzbogacić kartę technologiczną o dodatkowe informacje.

Komentarze

W domyślnym szablonie istnieje miejsce na uwagi wpisywane ręcznie. Można jednak dodać kod:

?{=order.userComment}

Pozwala on na automatyczne wyświetlanie komentarza, który klient wpisał w trakcie składania zamówienia.

Pomocna będzie również poniższa pętla, która pozwala na wyświetlanie na karcie technologicznej komentarzy wpisywanych do zlecenia w systemie przez pracowników (i jeśli włączymy taką opcję, to klientów również).

?{foreach order.commentsManager.comments comment}

?{=comment.date}

?{=comment.authorName}

?{=comment.message}

?{endforeach}

Dzięki temu łatwiej pamiętać o wszelkich zmianach lub dodatkowych uwagach.

Pliki z zamówienia

Zamiast tradycyjnie wgrywać pliki do karty technologicznej można posłużyć się kodem

?{=order.filesManager.filesTable}

który automatycznie wyświetla pliki ze zlecenia. Więcej informacji o tym kodzie tutaj. Jest to ten sam mechanizm, który pozwala wyświetlać miniatury w panelu klienta, a więc można ustawić w nim limit ilości wyświetlanych stron z pliku. Przykładowo, jeśli plik jest kilkunastostronicowym PDF’em, a nie ma potrzeby wyświetlania wszystkich stron, to można ograniczyć ich ilość tylko do pierwszej.

Dodatkowe informacje

Różne drukarnie pracują w różny sposób. Niektóre potrzebują na karcie technologicznej wyświetlić dokładną datę zamówienia (wraz z godziną):

?{=order.date}

wartość danego zlecenia:

?{=order.priceNetto}

lub nazwę wybranego przez klienta sposobu dostawy:

?{=order.shipmentMethod.title}

Ci, którzy chcieliby zmieścić na karcie technologicznej wszelkie informacje dotyczące danego zlecenia mogą posłużyć się kodami, odpowiednio, na dane do faktury, wysyłki oraz dane nadawcy. Te ostatnie przydatne są zwłaszcza przy przesyłkach no-name.

?{=order.invoiceData.tableWidget.viewResult}
?{=order.shipmentData.tableWidget.viewResult}
?{=order.senderData.tableWidget.viewResult}

Jeśli chcesz mieć podgląd elementów karty technologicznej w trakcie edytowania, to możesz skorzystać dowolnego edytora HTML lub na przykład z serwisu codepen.io, który pozwala edytować kod z podglądem w czasie rzeczywistym.

Mam nadzieję, że dzięki tej małej ściądze uda się Wam dostosować karty technologiczne do potrzeb drukarni i pracowników.
Jeśli chcesz porozmawiać z nami jak uporządkować pracę w Twojej drukarni napisz na bok@iwareprint.pl

 

O autorze
Paweł Dużalski

W iwarePRINT zajmuje się wsparciem technicznym, testowaniem oprogramowania, zarządzaniem projektami związanymi z rozwojem klientów, analizą rynku web-to-print i administrowaniem bloga.

Podziel się wpisem:

KOMENTARZE

komentarzy