Wprowadzanie do Modułu Pozdlecania: cz.2 – działanie

schemat blokowy

W kolejnym artykule z cyklu przyjrzymy się dokładniej temu, jak działa Moduł Podzlecania. Opowiem o jego głównych funkcjonalnościach i o tym jak wygląda praca z modułem.

Na wstępie drobna uwaga – choć opieram się jest na najnowszej wersji modułu, to należy pamiętać, że jest on wciąż rozwijany i udoskonalany. Niektóre elementy mogą więc jeszcze ulec zmianie. Tym niemniej, wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury.

o produktach

W poprzednim artykule pisałem o tym jak złożone i skomplikowane mogą być nawet najmniejsze funkcjonalności. Tym bardziej na pierwszy plan wybija się więc prostota, z jaką w Module Podzlecania zostało zaimplementowane ustawienie podzlecania i udostępniania produktów. Wszystko co istotne znajduje się na karcie produktu w sekcji Asortyment. Bez masy dodatkowych menu, konfiguracji i tego typu podobnych.

Podzlecić można nowo utworzony produkt lub już istniejący, zarówno wariantowy jak i kalkulowany. Aby to zrobić wystarczy zaznaczyć checkbox podzleć produkt i wybrać jednego z dostępnych partnerów.

W podzleconym produkcie pojawią się dodatkowe opcje związane z marżą i terminami realizacji oraz ceną bazową.

To naprawdę wszystko co trzeba zrobić. Całość ustawienia podzlecania produktu trwa mniej niż minutę!

Bez udostępnionych produktów nie byłoby możliwości ich podzlecania. Na szczęście, udostępnianie własnych produktów jest równie łatwe jak podzlecanie. Wystarczy zaznaczyć odpowiedni checkbox, ustawić rabat oraz to, czy zleceniodawca musi być zatwierdzony ręcznie.

podzlecanie produktu

W tym momencie pozostaje już tylko czekać na zlecenia. Co więc w przypadku, gdy takie spłyną?

o obsłudze zamówień

W modelu opartym na dropshippingu kluczowa jest sprawna obsługa zleceń. Aby całość procesów, od przyjęcia zamówienia do jego wysłania, przebiegała bezproblemowo konieczne jest posiadanie wszelkich niezbędnych informacji.

W nowej zakładce Podzlecone w sekcji Asortyment znajdują się wszystkie zlecenia, które zostały podzlecone na zewnątrz. Na jednym ekranie dostępne są dane odnośnie cen zlecenia, marży oraz ich statusu u podwykonawcy. Tu również można je opłacić.


Szczegółowe informacje znajdują się w widoku danego zlecenia. Mówię tu o datach złożenia, przekazania na produkcję, wgrania plików, itd. Jeśli klient zgłosi dodatkowe informacje lub prośby po złożeniu zamówienia, to można je przekazać kontrahentowi dzięki komentarzom wbudowanym w tej sekcji.

Po opłaceniu zlecenia jest ono przekazywane na preflight i dalej na produkcję. W obu panelach widoczne są statusy produkcyjne, więc zawsze wiesz co dzieje się w danym momencie z zamówieniem. Klient oczywiście otrzymuje automatyczne powiadomienia, jeśli masz takie skonfigurowane w swojej drukarni.

o partnerach

Partnerem strategicznym Modułu Podzlecania jest drukarnia Drukomat. Wierzymy, że ich bogata oferta produktowa, wysoka jakość oraz konkurencyjne ceny wspólnie z iwarePRINT zapewnią wsparcie o jakim do tej pory agencje poligraficzne i drukarnie mogły tylko marzyć.

Dodatkowo, każdy klient iwarePRINT, który posiada Moduł Podzlecania może nie tylko podzlecać zamówienia, ale też udostępniać swoje produkty. Pozwala to budować relacje biznesowe w zupełnie nowy i wyjątkowy sposób. Dropshipping w poligrafii nigdy nie był tak prosty, łatwy i dostępny na taką skalę.

O tym co jeszcze przygotowujemy dla klientów iwarePRINT w związku z Modułem Podzlecania dowiecie się już wkrótce.

 

Poprzedni artykuł z cyklu można przeczytać tutaj: Wprowadzanie do Modułu Pozdlecania: cz.1 – koncept.

 

O autorze
Paweł Dużalski

W iwarePRINT zajmuje się wsparciem technicznym, testowaniem oprogramowania, zarządzaniem projektami związanymi z rozwojem klientów, analizą rynku web-to-print i administrowaniem bloga.

Podziel się wpisem:

KOMENTARZE

komentarzy